Biblioteka – świat w jednym miejscu.
czwartek, 23.06.2022

W dniach 8-15 maja co roku obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna, XIX edycja przebiegała pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.  Radgoska biblioteka w ramach obchodów zorganizowała szereg działań: dla młodzieży szkolnej spotkanie autorskie z Tanyą Valko, lekcje biblioteczne dla pięciu grup przedszkolaków i starszych dzieci ze żłobka,  wystawę malarstwa Stefanii Wójcik i rozstrzygnięto konkurs na „Najaktywniejszego czytelnika roku 2021”.

Hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu” odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę. W bibliotece  zebrana jest wiedza o wszystkim, tu można szukać odpowiedzi na wszystkie pytania. I żadne z tych pytań nie będzie głupie. Żadne nie pozostanie bez odpowiedzi. Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.