„Cała Polska czyta w bibliotekach”
wtorek, 09.06.2015

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy włączyła się w obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia  Czytania Dzieciom, który trwa od 30 maja do 6 czerwca. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Cała  Polska czyta w bibliotekach”. Wartość głośnego czytania dostrzegli: pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele Rady Gminy i pedagodzy. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Prałat Stanisław Gawęda. Nasi goście czytali dla najmłodszych przedstawicieli naszej miejscowości, czyli przedszkolaków i klas I-III Szkoły Podstawowej. Były to zarówno klasyczne utwory J. Tuwima,  J. Brzechwy, E. Szelburg Zarembiny jak i współczesne wiersze A. Frączek, A. Widzowskiej-Pasiak, D. Gellner. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci słodkimi łakociami częstowała pani Renata Klimek-kier. Referatu i Promocji Gminy Radgoszcz. Wszyscy goście zgodnie stwierdzili, że głośne czytanie dzieciom to przyjemność i najlepsza inwestycja w przyszłość naszych milusińskich i obiecali obecność w następnej, XV edycji ogólnopolskiego czytania.