Co to był za wieczór?
wtorek, 14.06.2016

Co to był za wieczór…

… i noc rzecz jasna, bo o Noc Bibliotek się rozchodzi. W Radgoszczy dalej bajkowo się dzieje.

Wydarzenie Nocy Bibliotek jest ogólnopolską akcją odbywającą się w godzinach wieczorno-nocnych. To akcja propagująca czytelnictwo i biblioteki jako instytucje kultury najbardziej dostępne. Tegoroczna edycja odbywała się już po raz drugi. Biblioteki z całej Polski mogą zgłaszać się do tej akcji i organizować Noce Bibliotek u siebie. W tym roku do  projektu włączyła się też Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną ZSP w Radgoszczy.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek 3 czerwca o 20:00. W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radgoszczy, w której mieści się też gminna biblioteka, zgromadziły się dzieci w strojach swoich ulubionych bajkowych postaci, by wspólnie wziąć udział w ogromie przewidzianych atrakcji. Było m.in. malowanie twarzy, wspólne pieczenie babeczek czy warsztaty plastyczne. Strażacy z OSP w Radgoszczy zrobili także prezentację strażackiego sprzętu i pokaz pierwszej pomocy. Zwieńczeniem całego wydarzenia było wspólne oglądanie filmu „Magiczne drzewo”.

Dzieci przebrały się za swoje ulubione bajkowe i baśniowe postaci. Pojawił się smerf Ważniak, Królewna Śnieżka, Kot w butach, Kopciuszek, Czerwony Kapturek czy Myszka Miki.

Przebrałam się za Ważniaka, jestem smerfem. Zainspirowała mnie dzisiejsza lekcja polskiego, oglądaliśmy akurat smerfy, mówiła nam Gabrysia. Z kolei Milenka przebrała się za inną bajkową postać. Przebrałam się za Myszkę Miki, bardzo mi się podoba i jak byłam mała to bardzo lubiłam ją oglądać. Tomek z 3 klasy przebrał się za Kota w butach. Ubrałem sobie taki czarny kombinezon, czerwone buty, taki żółty pasek i jeszcze kapelusz, taki czerwony. Tomek mówi nam, że rola Kota w butach jest długa, ma aż 4 strony! Wiktoria z kolei przebrała się za czarownicę. Zapytana o cechy czarownic odpowiada: są złe, bezlitosne i zwykle pod koniec bajek giną.

Wydarzenie było organizowane we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy i Ochotniczą Strażą Pożarną.

Patronem medialnym akcji było naszepowiśle.pl.

Justyna Żurawska