„Czytam sobie w bibliotece”-przyjaciele planety Ziemia
poniedziałek, 23.11.2015

„Czytam sobie w bibliotece” to ogólnopolski projekt, stworzony przez Wydawnictwo Egmont i Centrum Edukacji Obywatelskiej, który  skierowany jest do najmłodszych czytelników i ma zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Nasza biblioteka jest jedną z 900 bibliotek w całej Polsce, które zakwalifikowały się do tego projektu.

W ramach tego projektu w radgoskiej bibliotece przeprowadzone zostały dwa warsztaty twórcze dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.  Na drugich zajęciach, czytaliśmy książkę W. Widłaka „Marta i ufoludek”, która była inspiracją do tworzenia przez dzieci „Ufików”. Uczestnicy z przykładowych odpadów gospodarstwa domowego, tworzyli prace plastyczne pełne oryginalnych pomysłów. Ta część zajęć pokazała, że pokłady dziecięcej wyobraźni nie mają granic. Dzieci za udział w warsztatach otrzymały pamiątkowe dyplomy i teczki małego czytelnika zawierające: kolorowanki, zawieszki, zakładki i naklejki. Projekt „Czytam sobie w bibliotece” pokazuje, że książki to kopalnia wiedzy, pomysłów i dobrej zabawy.