Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” .
czwartek, 22.09.2022

Tradycyjnie już nasza gmina włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna zaprosiły do wspólnego czytania „Ballad i romansów”  Adama Mickiewicza. Rok 2022 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego. Wybór tej epoki wiąże się z 200. rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tomik ten ukazał się w 1822 roku i uważany jest za początek polskiego romantyzmu. Zbiór Mickiewiczowskich poezji rychło stał się literackim wydarzeniem, wzbudzając wielki entuzjazm wśród miłośników literatury narodowej. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne. W 11. odsłonie Narodowego Czytania udział wzięli nauczyciele z dyrekcją na czele, duchowni, uczniowie i absolwenci radgoskiej szkoły. Spotkanie przyniosło wiele emocji i wspomnień.

Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” .Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” .Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” . Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” .