„Od Niepodległości do Niepodległości”.
czwartek, 10.11.2022

Piękna idea niepodległości Polski, walki w jej obronie, o jej odzyskanie, o wolność z wrogiem (zaborca, okupant, ustrój totalitarny) odżyła w recytacjach 22  uczestników VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od Niepodległości do Niepodległości.” Organizatorzy: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Oleśnie,  podkreślali  ogromne zadowolenie z powodu pięknej rywalizacji. Konkurs odbył się 9.11.2022 r. w 3 kategoriach wiekowych: dla dzieci ze szkół podstawowych kl.V-VI, kl.VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący), Małgorzata Morawiec, Alicja Błocho po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

– w kategorii klas V-VI ze szkół podstawowych:

I miejsce – Karolina Kaleta (SP w Radgoszczy)
II miejsce ex aequo – Blanka Pietras (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Szymon Burzec (SP w Radgoszczy)
III miejsce ex aequo – Weronika Bielat (SP w Radgoszczy), Judyta Kądzielawa (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Milena Musiał (SP w Gruszowie Wielkim)
wyróżnienia: Julia Koza (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Wiktoria Węgiel (SP w Zarzeczu Dużym) i Maja Sternal (SP nr 2w Dąbrowie Tarnowskiej),

-w kategorii klas VII-VIII ze szkół podstawowych:

I miejsce – Aurelia Kilian  (SP w Luszowicach)
II miejsce – Tobiasz Machnik (SP w Radgoszczy)
III miejsce – Monika Minor (SP w Luszowicach)
wyróżnienie – Jakub Szczebak (SP w Gruszowie Wielkim),

-w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Angelika Garstka (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

„Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”. „Od Niepodległości do Niepodległości”.