Spotkanie autorskie z Barbarą Rybałtowską
środa, 20.04.2016

Do Radgoszczy na spotkanie autorskie przyjechała Barbara Rybałtowska – pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, sztuk teatralnych. Jako dziecko została wywieziona  z matką na Syberię. Wspomnienia z tego okresu zainspirowały ją do napisania rodzinnej Sagi, opowiadającej historię matki i córki na tle burzliwych dziejów Polski XX i XXI wieku.     W wieku 20 lat została magistrem filologii rosyjskiej, następnie przez 7 lat występowała  w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przez okres 30 lat pracowała na francuskiej scenie kabaretowej, sama o sobie mówi, że „śpiewa, tańczy, recytuje, pisze teksty i stepuje”. Naszego gościa i zebraną publiczność przywitał duet: Joanna Gwóźdź i Klaudia Pikul piosenką „Radość tamtych lat”. Następnie grupa teatralna „Stokrotki”, przedstawiła sztukę pt. „Mały  Książe”. Młodych aktorów profesjonalnie przygotowały panie: Alicja Niemczura i Agnieszka Łach. Naszego gościa – p. Barbarę zauroczył także występ wokalny siostrzanego duetu Mileny i Kamili Motyka.  Pani Barbara Rybałtowska to osoba niezwykle sympatyczna i otwarta.  Z dużym poczuciem humoru, opowiadała historie i anegdoty ze swojego pełnego pasji   i niesamowitych przygód życia. Zgromadzoną publiczność  zachwyciła swoją osobowością  i rozbawiła  oryginalną dykteryjką.  Po prezentacji  pani Rybałtowska  wpisywała  indywidualne dedykacje swoim czytelnikom,  można było także porozmawiać z autorką i zrobić sobie zdjęcie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa  prac rysunkowych utalentowanego, skromnego gimnazjalisty-Kamila Olesia. W spotkaniu udział wzięli:  Ewa Drzazga – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarn., Jadwiga Kusior  – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarn., bibliotekarze, nauczyciele, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, uczniowie   i sympatycy Barbary Rybałtowskiej.  Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Radgoszczy, a dofinansowane przez Instytut Książki  w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.