Wakacyjna Akcja Treningowa Judo
czwartek, 04.08.2022

W gminnej bibliotece dobiegła końca Wakacyjna Akcja Treningowa Judo. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu i uczęszczało na nie ponad 20 zawodników. Treningi prowadziła zawodniczka klubu  Judo Tora Wierzchosławice, zdobywczyni tytułu Najlepszego Zawodnika roku 2016, zawodniczka Kadry Polski juniorów młodszych, wielokrotna medalistka i sędzina Krakowskiego Okręgowego Związku Judo. Na zakończenie zajęć, w pokazowym treningu, uczestnicy pochwalili się zdobytymi umiejętnościami przed rodzicami i bliskimi. Organizator i prowadząca docenili zaangażowanie, postępy i frekwencję zawodników wręczając im pamiątkowe gadżety, dyplomy i statuetki. Treningi przypadły do gustu uczestnikom, a niektórzy złapali nawet bakcyla judo i nie były to ich ostatnie zajęcia.

Judo jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia. Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego. Judo kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.

Wakacyjna Akcja Treningowa Judo Wakacyjna Akcja Treningowa Judo Wakacyjna Akcja Treningowa Judo Wakacyjna Akcja Treningowa Judo Wakacyjna Akcja Treningowa Judo