Warsztaty literackie z Agnieszką Opolską
piątek, 17.06.2016

4 czerwca 2016 r. do radgoskiej biblioteki przyjechała debiutująca powieściopisarka – Agnieszka Opolska. Pochodzi ona z Ostrowca  świętokrzyskiego, przez  ponad 12 lat była związana z Tarnowem i regionem tarnowskim. Obecnie  wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii. Prowadzi własne przedszkole. W wolnych chwilach pisze i maluje.  Autorka w listopadzie  2015r. otrzymała nagrodę  Literacki Debiut Roku,  za powieść „Anna May”.  W Radgoszczy pisarka spotkała się z gimnazjalną młodzieżą z  naszej gminy. Uczniowie przybyli na spotkanie z opiekunami: p. Danutą Kupiec  z Luszowic i p. Joanną Gwóźdź z Radgoszczy.  Na wstępie warsztatów literackich,  autorka opowiadała o swoim życiu: studiach,  pracy wolontariackiej z bezdomnymi we Francji,  twórczości literackiej i pasji malarskiej. Kolejną częścią  warsztatów były zajęcia praktyczne  z naszą uzdolnioną młodzieżą, polegające na pracy z tekstem. Uczestnicy tworzyli krótkie opowiadania, następnie je czytali i analizowali.  Autorka była pod wrażeniem tekstów napisanych przez młodzież, a młodzi byli zafascynowani niezwykłą osobowością Opolskiej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac malarskich pisarki.  Z niecierpliwością czekamy na nową książkę Agnieszki Opolskiej, która ma się pojawić jesienią.