Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik
czwartek, 09.06.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy zaprasza na wystawę malarstwa Stefanii Wójcik.

Mieszkająca w Janowie Lubelskim artystka najczęściej maluje bukiety oraz pejzaże, najchętniej pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Stefania Wójcik jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest dyplomowanym  nauczycielem plastyki i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach. Jej prace znajdują się w kolekcjach  prywatnych nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

– Moje malarstwo […] cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą. Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż  upstrzone falami maków i chabrów,  fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka. Miałam to szczęście, że wyrosłam właśnie w takim zaczarowanym, bajkowym miejscu – mówi o swoich pracach Stefania Wójcik.

Istnieje możliwość zakupu obrazów.

Wystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii WójcikWystawa malarstwa Stefanii Wójcik