Tegoroczny XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w dniach od 8 do 15 maja przebiegał pod hasłem „#Biblioteka”. Akcja ta ma na  celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W ramach Tygodnia Bibliotek radgoska biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem , dziennikarzem Krzysztofem Koziołkiem. W ramach tego spotkania odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodzieży wszystkich radgoskich szkół. Temat zajęć nosił tytuł „Jak jednym słowem uzbroić językową bombę”. Dla uczniów młodszych z kl. IV-VI poprowadzono zajęcia detektywistyczno dziennikarskie pt. „Detektyw na tropie informacji”. Uczestnicy warsztatów poznali media i ich rodzaje, dowiedzieli się na jakie pytania szukają odpowiedzi czytelnicy artykułów prasowych i o czym musi pamiętać dziennikarz piszący artykuł. Jak i czym zachęcić czytelnika prasy do przeczytania tego właśnie artykułu, jakie znaczenie ma tytuł, nagłówek oraz jak je tworzyć?  Poznali wybuchowe słowa, dziennikarskie sztuczki i wkręty, oraz zasady tworzenia treści i przekazywania informacji. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach i wyszli z nich zadowoleni.  Wydarzenie zostało zorganizowane  dzięki współpracy radgoskiej biblioteki z Wojewódzką Biblioteką Publiczną  i Instytutem Książki w Krakowie w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.

Copyright © 2019 GBP w Radgoszczy Rights Reserved.